MPS Klima - Klimatyzacja - Wentylacja - Chłodnictwo - Rybnik

Pompy ciepła

Działanie pompy ciepła

Pompa ciepła to urządzenie, które ma za zadanie podniesienie temperatury niskiej do wyĹźszej. Wykorzystuje się je do ogrzewania róĹźnych budynków. W pompach ciepła jako czynnik roboczy wykorzystuje się gaz, który skrapla się przy odpowiednim ciśnieniu i temperaturze. Aby uzyskać ciepło w tym procesie, pobiera się je z tak zwanego dolnego Ĺşródła, moĹźe nim być powietrze, grunt oraz zbiornik wodny, który moĹźe znajdować się na powierzchni ziemi lub pod nią.

Energię cieplną moĹźna pobrać na dwa sposoby: bezpośrednio (w przypadku cieczy) lub za pomocą układu wężownic, czyli dodatkowego wymiennika ciepła (w przypadku gruntu i powietrza). Następnie uzyskane ciepło przekazywane jest do parownika. Odpowiedni czynnik znajdujący się w wewnętrznym układzie pompy, zaczyna wrzeć po dostarczeniu ciepła z dolnego Ĺşródła i zamienia się w gaz. Następnie jest on zasysany przez sprężarkę i doprowadzony do wysokiego ciśnienia. Zwiększone ciśnienie podnosi temperaturę gazu, następnie przekazywany jest do skraplacza gdzie zamienia się w ciecz. Potem następuje wymiana ciepła z Ĺşródłem górnym np. centralnym ogrzewaniem. PóĹşniej ciecz zostaje rozprężona i przekazana do parownika i proces rozpoczyna się znowu.

Znanymi producentami pomp ciepła są: Nibe-Biawar, Stiebel Eltron, Vatra, Hibernatus, Fonko, Ochsner, Aspol, Rotal, Hoval, Ekontech, Medson-Spartec, Nateo, Alano i Viessmann.

Dlaczego klienci własnie nas wybierają?

Oto, co cechuję naszą firmę:
  • 1
  • Ogromne doświadczenie w zakresie projektowania i montażu urządzeń klimatyzacyjno-wentylacyjnych i chłodniczych
  • 2
  • Doświadczenie oraz zasoby pozwalające na całościową obsługę techniczną.
  • 3
  • Od początku istnienia firmy, podstawowym celem jej działalności było dostarczanie usług i wyrobów na najwyższym poziomie.
Orologi replica Rolex replica Orologi Rolex replica Rolex replica